סדרת מפגשים מהסוג המשפטי

מפגשים מהסוג המשפטי

סדרת מפגשים דינמיים על ההיבטים המשפטיים הנוגעים לבטיחות, נהיגה, אלכוהול והתנהגויות סיכוניות, תוך נגיעה חווייתית ומעשית לחיי היום-יום של כולנו.

המפגשים מומלצים על ידי "הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול" ו"הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים" ומועברים זו השנה העשירית במאות גופים וחברות: צה"ל ומשרד הביטחון, משרד רוה"מ, חברות מובילות במשק, רשויות מקומיות, תיכונים ברחבי הארץ ועוד.
עו"ד אלה שוורצמן בעלת תואר שני במנהל עסקים - משלבת בוירטואוזיות סיפורים אמיתיים, סרטונים מצמררים, ועובדות מפתיעות, שמטלטלים את המאזינים, משנים תפיסות שגויות ומעוררים מחשבה ומודעות ליכולת של כל אחד מאיתנו להשפיע על החברים – ועל החברה כולה.

נהיגה תחת השפעה

 כיצד אנו נוהגים? מהן "הסחות הדעת"? העלאת המודעות לשילוב הקטלני של השפעות כמו טלפון נייד, מהירות, עייפות ועוד - על הנהיגה שלנו ברכב, על הרכיבה שלנו באופניים ועל החברה בה אנו חיים. 
מפגש חווייתי המלווה בשמיעת פסקי דין מצמררים, צפייה בסרטונים ושמיעת עדויות תוך העלאת סוגיות בנהיגה בכביש. כיצד אנו נוהגים? מהן הסחות הדעת? מה קובע החוק בנוגע לצריכת אלכוהול ונהיגה? מהן ההשפעות של שימוש בטלפון נייד? WAZE? אנשים נוספים ברכב? המהירות בה אנו נוהגים? מצב העייפות? מה קובעות התקנות החדשות וההגבלות בנוגע לאופניים חשמליים?
מטרת המפגש היא העלאת המודעות לשילוב הקטלני של השפעות שונות על הנהיגה שלנו –
דרך חשיפת סעיפים רלוונטיים בפקודת התעבורה, הארת מקרים אמיתיים וניתוח מצבים שגרתיים בגובה העיניים.
המפגש מומלץ החל מהגיל בו מתחילים לרכב על אופניים ועד בכלל.
ההשפעה החשובה היא איך אנחנו נוהגים אחד כלפי השני כחברה!

אלכוהול-למה כן? למה לא!

מה זה אלכוהול? כיצד אלכוהול באמת משפיע עלינו ומה הקשר למשקל? מה קובע החוק בעניין? איך מתנהגים עם חברים שמשתכרים? כמה "אנרגיה" יש ב"משקאות אנרגיה" ? הסיפורים שמאחורי פסקי דין אמיתיים      
מהם העונשים המוטלים על מוכר אלכוהול שלא כדין? מה קובע חוק המאבק בשכרות 2010? מה זה "בר באגז'"? מהן ההשפעות של משקאות שונים לפי משקל הגוף , הגיל הפיזיולוגי וההתפתחות המוחית שלנו?
מטרת המפגש היא העברת המסר החשוב של הימנעות מצריכת אלכוהול בגיל הנעורים דרך הסיפורים שמאחורי פסקי דין אמיתיים, המחשה בהדמיית משחקי כדור בשכרות, תיעודים באמצעים גרפיים ויזואליים, שילוב אירועים אקטואליים המתעדכנים מדי יום ואישים מפורסמים מהתקשורת. המפגשים חשובים לחיי היום יום של כולנו, במהלכם, המשתתף עובר תהליך המשפיע עליו לאורך זמן ומשנה תפיסות שגויות שהחזיק. המפגש מומלץ לכל הגילאים ומותאם להרכב הקהל.

קוקטייל מסוכן – אלימות ואלכוהול

איך בילוי שגרתי מסתיים במעצר? למה אנשים וצעירים בפרט הופכים לאלימים כששותים אלכוהול?

מפגש המתאר את הקלות הבלתי נסבלת בה בילוי ופשע מתערבבים 
מפגש חווייתי המלווה בשמיעת פסקי דין מצמררים וצפייה בסרטונים המעלים את המודעות לנושא האלימות כתוצאה ישירה מצריכת האלכוהול בחברה הישראלית.
מה הקשר בין שתיית אלכוהול להתנהגות אלימה? איך מעורבות הרשתות החברתיות, ומהי אלימות ברשת? כיצד מוגדרת אלימות מינית? איך בילוי מסתיים בתא המעצר? זהו מפגש מציל חיים לשותים אלכוהול ומומלץ כמפגש המשך לתלמידי חטיבה עליונה וחיילים.

סיור לילה במקומות הבילוי

פעילות המתבצעת בשטח הפורענות במוקדי הבילוי בתל אביב ובתחנה המרכזית הישנה ומהווה עדות חיה איך והיכן הכל מתחיל. נפגוש צעירים בעיצומו של בילוי שעלול להסתיים ככותרות בעיתוני הבוקר
איך נראים הצעירים והצעירות בתחילת הבילוי ובסופו וכיצד מתקבלות אצלם ההחלטות החשובות להתנהגות בהמשך הלילה - מי ינהג הלילה? החלטה שאולי תחרוץ את גורלם וגזר דינם.
האם אותם צעירים שהם בעצם "ילדים טובים" יצליחו לחזור הביתה בשלום?
נערוך סיור בתחנה המרכזית הישנה במהלכו ניחשף לחיים ב"חצר האחורית" של מדינת ישראל, ונכיר מספר פרוייקטים הפועלים במקביל, בשיתוף משרד הבריאות, הרווחה והרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול.
מקומות הבילוי אותם נפקוד בסיור הלילה משתנים תדיר ואישורי הכניסה מוסדרים בסמוך לתאריך הסיור ובהתאם לאישורו הסופי במועד הרלוונטי.