אודותי

אני, אלה שוורצמן, עורכת דין, מהזן שבחר בחיים. בעלת תואר שני במנהל עסקים, מרצה לבני נוער ומבוגרים, בהיבטים משפטיים הנוגעים לסמים, אלכוהול, אלימות ותאונות דרכים, תוך נגיעה חוויתית ומעשית לחיי היום יום.

8.3.2007 היה היום שהכל השתנה, לא אשכח את היום הזה לעולם.

אמצע הלילה, מתרחשת תאונה דרכים טרגית, אחת הקשות שידעה המדינה – בה קיפחו את חייהם חמישה נהגי אגד ואחיו של הנהג הפוגע, אשר ישב לציידו.
נסיבות התאונה גרמו לי להחליט, שחייבים לעשות שינוי – משהו כדי לעורר את החברה הישראלית וחמישה ימים אחרי התאונה – התחלתי.

היום אני מרצה ופוגשת את החברה הישראלית לא רק בעבודה שלי, אלא בתחושת שליחות ובמטרה להעביר הלאה מסר אחד ויחיד – זה בידיים שלנו, אנחנו יכולים למנוע, לעצור ולשנות.
מטרתי לעזור לכם לממש את הפוטנציאל שלכם להיות אנשים טובים יותר, נהגים טובים יותר והורים טובים יותר.
אני כאן בשביל להעביר לכם את הידע, הכלים ליצור דרך לחיים בטוחה, משלכם.

התאונה היוותה תמריץ עצוב אך משמעותי והיא, בין הסיבות שהניעו אותי לקום ולחרוש את הארץ לאורכה ולרוחבה מאז, בניסיון להשפיע ובעיקר לשנות.

הדרך הנכונה לדעתי, לחולל את השינוי במודעות, היא להגיע אליכם אל בתי הספר, לבסיסי צה"ל, משטרת ישראל, תנועות הנוער, מקומות העבודה וחוגי הבית השונים.

כמות מקרי המוות בישראל הנובעת מתאונות דרכים, אלימות, סמים ושאר התנהגויות סיכוניות, הינה רבה יותר מכל סך כמות הרוגי כל מלחמות ישראל יחדיו.

הדרך בה בחרתי להעביר את זמני בכל ימות השנה היא להרצות בפני כל מי שמוכן לשמוע אותי. בתחילת דרכי קיננה בי האמונה שאולי על ידי ההרצאה שלי יש סיכוי שהמוות הבא ימנע.

היום, לאחר 14 שנים של הרצאות, אני יודעת שזה גם נכון ואפשרי. כמייסדת ובעלים של "מפגשים מהסוג המשפטי", הובלתי בהרצאותיי, מעל 500 אלף אנשים, כ- 400 מוסדות חינוך ובתי ספר, כ – 300 יחידות בצה"ל, כ – 200 ארגונים קטנים וגדולים, להשיג את המטרות וההצלחה במהירות ובעוצמה שלא מוכרת בתחום הזה.

אני מקבלת טלפונים באמצע הלילה מצעירים שנמצאים במצוקה, הודעות טקסט לטלפון הנייד, תגובות במיילים ובכול אמצעי המדיה האחרים, וכל מייל או טלפון כזה מביא אותי למסקנה שאני אכן מצליחה להשפיע ולגעת ושאפשר לשנות את המצב.

בהרצאותיי אין תלמיד, חייל, סטודנט, מורה, עובד או הורה, שנשאר אדיש לאחת החוויות הטעונות והמרגשות ביותר שהם שמעו מעולם.

הקו המנחה שלי לאורך כל הדרך הוא לא רק איך אנו נוהגים בכביש ותחת איזו השפעה (טלפונים ניידים, לחץ בזמן נהיגה, עייפות, אלכוהול, סיגריות או כל היסח דעת אחר), אלה בעיקר, 

איך אנו נוהגים אחד כלפי השני כחברה ועד כמה אנו משפעים אחד על השני !

אני מאמינה, שיש בנו את היכולת להשפיע אחד על השני, בכל תחום בחיים !