סדרת ההרצאות שלנו

עם עו"ד אלה שוורצמן

לבחור • להשפיע • לשנות

סדרת מפגשים דינמיים על ההיבטים המשפטיים הנוגעים לבטיחות, נהיגה, אלכוהול והתנהגויות סיכוניות, תוך נגיעה חווייתית ומעשית לחיי היום-יום של כולנו. המפגשים מומלצים על ידי "הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול" ו"הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים" ומועברים זו השנה העשירית במאות גופים וחברות: צה"ל ומשרד הביטחון, משרד רוה"מ, חברות מובילות במשק, רשויות מקומיות, תיכונים ברחבי הארץ ועוד.עו"ד אלה שוורצמן בעלת תואר שני במנהל עסקים – משלבת בוירטואוזיות סיפורים אמיתיים, סרטונים מצמררים, ועובדות מפתיעות, שמטלטלים את המאזינים, משנים תפיסות שגויות ומעוררים מחשבה ומודעות ליכולת של כל אחד מאיתנו להשפיע על החברים – ועל החברה כולה.

נהיגה תחת השפעה

כיצד אנו נוהגים? מהן "הסחות הדעת"? העלאת המודעות לשילוב הקטלני של השפעות כמו טלפון נייד, מהירות, עייפות ועוד – על הנהיגה שלנו ברכב, על הרכיבה שלנו באופניים ועל החברה בה אנו חיים.  הרצאה חווייתית המלווה בשמיעת פסקי דין מצמררים, צפייה בסרטונים ושמיעת עדויות תוך העלאת סוגיות בנהיגה בכביש. כיצד אנו נוהגים? מהן הסחות הדעת? מה קובע החוק בנוגע לצריכת אלכוהול ונהיגה? מהן ההשפעות של שימוש בטלפון נייד? WAZE? אנשים נוספים ברכב? המהירות בה אנו נוהגים? מצב העייפות? מה קובעות התקנות החדשות וההגבלות בנוגע לאופניים חשמליים? מטרת ההרצאה היא העלאת המודעות לשילוב הקטלני של השפעות שונות על הנהיגה שלנו – ההרצאה מומלצת החל מהגיל בו מתחילים לרכב על אופניים ועד בכלל. ההשפעה החשובה היא איך אנחנו נוהגים אחד כלפי השני כחברה!

אלכוהול-למה כן? למה לא!

מה זה אלכוהול? כיצד אלכוהול באמת משפיע עלינו ומה הקשר למשקל? מה קובע החוק בעניין? איך מתנהגים עם חברים שמשתכרים? כמה "אנרגיה" יש ב"משקאות אנרגיה" ? הסיפורים שמאחורי פסקי דין אמיתיים       מהם העונשים המוטלים על מוכר אלכוהול שלא כדין? מה קובע חוק המאבק בשכרות 2010? מה זה "בר באגז'"? מהן ההשפעות של משקאות שונים לפי משקל הגוף , הגיל הפיזיולוגי וההתפתחות המוחית שלנו? מטרת ההרצאה היא העברת המסר החשוב של הימנעות מצריכת אלכוהול בגיל הנעורים דרך הסיפורים שמאחורי פסקי דין אמיתיים, המחשה בהדמיית משחקי כדור בשכרות, תיעודים באמצעים גרפיים ויזואליים, שילוב אירועים אקטואליים המתעדכנים מדי יום ואישים מפורסמים מהתקשורת. ההרצאה חשובה לחיי היום יום של כולנו, במהלכם, המשתתף עובר תהליך המשפיע עליו לאורך זמן ומשנה תפיסות שגויות שהחזיק.

הבחירה בחיים

נוגעים בטלפון הנייד בזמן נהיגה? מאטים בגלל מצלמת מהירות? מפחדים משוטר בשולי הדרך? האם אתם מתעלמים מהחוק במודע? האם אתם מרגישים שלכם זה לא יקרה?! אם עניתם "כן" על אחת השאלות, אז זאת ההרצאה שאתם חייבים לשמוע! כיצד תרבות ה"כאן ועכשיו" משפיעה על הנהיגה ועלולה לחרוץ את גורלנו? בואו לגלות מקרוב, כיצד בוחרים בחיים? הרצאה חדשנית, אקטואלי ואינטראקטיבי שנולדה בזום. מפגש מציל חיים! ההרצאה מעוררת מחשבה, לא משאירה אף אחד אדיש ומחוללת שינוי התנהגותי בתרבות הנהיגה.        

אלימות – אפשר לשנות!

הרצאה מצילה חיים לבני נוער, מבוגרים, וכל מי שמבלה ושותה אלכוהול.   מה מניע מבוגרים וצעירים לנהוג באלימות? כיצד אנו נחשפים לאלימות ברשת? איך מתמודדים מול הבריונות ברשת? זוהי הרצאה מצילת חיים לשותים אלכוהול ומומלץ גם כמפגש המשך לתלמידי חטיבה עליונה וחיילים.